LV | EN | RU |
Jaunumi

Jauns zādzību bums - jo komfortablāks auto, jo vieglāk to nozagt

14.05.2016
Foto

If Apdrošināšanas eksperti šogad novērojuši tendenci, ka zagļi automašīnas pamanās nozagt pat no privātmāju vai rindu māju pagalmiem un ne vien naktīs, bet arī pa dienu, kad mājās ir saimnieki. «Jo komfortablāks ir auto ikdienas lietošanā, jo vieglāk to ir aizdzīt – tas šobrīd ir jāņem vērā jebkuram autoīpašniekam. Īpaši ātri un bez lielām pūlēm ir nozogami ar Keyless Go sistēmu aprīkotie auto. Tāpēc iesakām apsvērt arī kādas papildu pretaizdzīšanas sistēmas ierīkošanu. Ar Keyless Go sistēmu aprīkoto auto īpašniekiem ieteicams ikdienā lietot arī auto atslēgu maciņus, kuros iestrādāta īpaša materiāla odere, kas pilnībā noslāpē signālu,» iesaka If Apdrošināšanas Atlīdzību nodaļas vadītāja Līga Bērziņa.

Zādzības īpaši intensīvas ir kļuvušas martā un aprīlī, kad gandrīz katru nedēļu ir saņemti vairāki KASKO klientu atlīdzību pieteikumi. «Pēdējo divu gadu laikā ar lielākiem kāpumiem un kritumiem auto zādzības diemžēl ir kļuvušas par ikdienu – tiek zagti ne vien tradicionāli iecienītie BMW X5, Toyota Land Cruiser, Audi Q5 vai Audi A4 modeļi, bet arī tādi auto kā Ford Mondeo vai Volkswagen Passat,» stāsta Līga Bērziņa.
Šobrīd If Apdrošināšanā pieteikto KASKO atlīdzību apmērs svārstās no 10 000 līdz pat 34 000 eiro. Nozagtie transportlīdzekļi nav vecāki par 9 gadiem, taču biežāk tiek zagti 3–5 gadus veci auto. Automašīnu zādzības ir reģistrētas Rīgā un vairākos Pierīgas rajonos – Baložos, Ķekavā un Mārupē.

Pārvaldi sava uzņēmuma apdrošināšanu un iegūsti sirdsmieru!