LV | EN | RU |
Jaunumi

Vairums negadījumu mājokļiem izraisa šķidruma vai tvaika noplūdes

25.04.2016
Foto

Lielākā daļa no šiem negadījumiem reģionos radušies šķidruma vai tvaika noplūžu (50%), dabas stihiju iedarbību (19%) vai ugunsgrēku (14%) rezultātā. Salīdzinoši mazākais atlīdzību pieteikumu skaits tiek saņemts par īpašumu apzagšanu un tās laikā radītiem ēku bojājumiem (7%) vai īpašumam ļaunprātīgi nodarītiem bojājumiem (4%)

Apdrošinātāja rīcībā esošie dati liecina, ka, lai gan ugunsgrēki nekustamajos īpašumos notiek daudz retāk nekā, piemēram, šķidruma vai tvaika noplūde un dabas stihijas radītie postījumi, tomēr par šī tipa negadījumiem Balta cietušajiem izmaksā aptuveni desmit reizes lielākas atlīdzību summas. Pēdējo trīs gadu laikā par uguns nelaimēm īpašumos Balta atlīdzībās izmaksā vidēji 10 664 eiro par gadījumu, kamēr vidējais zaudējumu apmērs par šķidruma vai tvaika noplūdi ir 1107 eiro, bet vidējā atlīdzību izmaksa par dabas stihiju postījumu radītajiem zaudējumiem - 540 eiro.
«Baltas reģionu filiālēs jauni atlīdzību pieteikumi, kas saistīti ar īpašuma apdrošināšanu, tiek saņemti teju katru dienu. Lai gan liela daļa no pieteikumiem tiek saņemti par mazākas smaguma pakāpes negadījumiem īpašumā, kad cietusi ir tikai viena telpa vai tās daļa, nereti klientiem nākas piedzīvot pavisam smagus negadījumus, kuru cēlonis visbiežāk ir ugunsgrēks. Ēkas atjaunošana var aizņemt arī gadu, kura laikā klientam ir kaut kur jādzīvo, tāpēc, apzinoties potenciālās neērtības šādās situācijās, mēs kā apdrošinātāji sedzam ne tikai ēkas remonta, bet arī mājokļa aizvietošanas izmaksas,» norāda Balta atlīdzību direktors Ingus Savickis.
Pēdējo trīs gadu laikā Balta ir atjaunojusi un sniegusi finansiālu atbalstu vairāk nekā simt īpašumiem, kas tika izpostīti ugunsgrēkos. Piemēram, viens no smagākajiem ugunsgrēkiem tika piedzīvots pērn Latgalē, kur kādā šķūnī izcēlās ugunsgrēks. Šajā negadījumā liesmas aptvēra visu šķūni, to pilnībā nodedzinot, kā arī daļēji nodedzinot pirti un dzīvojamo ēku. Šajā negadījumā Balta par zaudējumiem atlīdzināja 90 820,50 eiro. Tāpat pērn īpaši smags gadījums tika piedzīvots Rīgas reģionā, - nodega ēka, kuras atjaunošanai atlīdzībā tika izmaksāti 98 276 eiro. Kopumā apdrošinātāja dati rāda, ka pēdējo trīs gadu laikā visbiežāk ugunsgrēki īpašumos ir notikuši Latgalē, un par šī tipa negadījumiem īpašumos Balta atlīdzībās izmaksājusi vidēji 13 014 eiro par vienu gadījumu.
Tāpat dati liecina, ka visbiežāk šķidruma vai tvaika noplūdes īpašumos, kā arī dabas stihiju radītie postījumi tiek piedzīvoti Vidzemē. Pēdējo trīs gadu laikā par šķidruma vai tvaika noplūdes radītiem zaudējumiem BALTA atlīdzībās Vidzemē dzīvojošajiem izmaksājusi vidēji 619 eiro par vienu gadījumu, savukārt par dabas stihiju radītiem postījumiem īpašumos – vidēji 2 140 eiro par gadījumu. 

BTA

Pārvaldi sava uzņēmuma apdrošināšanu un iegūsti sirdsmieru!