LV | EN | RU |

Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai es varu aprēķināt cenu ar invaliditātes vai lauksaimniecības atlaidi?

Ja vēlaties iegādāties OCTA polisi ar invaliditātes vai lauksaimniecības atlaidi, lūdzu, sazinieties ar mums (sadaļā „Kontakti”) un mēs Jums palīdzēsim!
Uz lapas augšu

Vai iespējams iegādāties polisi, kas būs spēkā jau šodien?

Ja Tava apdrošināšanas polise beigusies vakar, un šodien Tev nepieciešama jauna, lūdzu, sazinies ar mums telefoniski (sadaļā „Kontakti”) un mēs mēģināsim Tev palīdzēt! Standartā Smārtiņš.lv pasūtījumus apstrādā vienas darba dienas laikā (šodien pasūti – rīt saņem polisi)! Apdrošināšanas polise tiks nosūtīta Tev uz norādīto e-pastu!
Uz lapas augšu

Vai varu izdarīt polises pasūtījumu brīvdienās un svētku dienās?

Pasūtījumu iespējams veikt 24 stundas diennaktī, jebkurā dienā! Pasūtījums tiks apstrādāts nākošajā darba dienā. Standartā Smārtiņš.lv pasūtījumus apstrādā vienas darba dienas laikā (šodien pasūti – rīt saņem polisi)! Ja polise nepieciešama steidzīgi, lūdzu, sazinies ar mums telefoniski (sadaļā „Kontakti”) un mēs mēģināsim Tev palīdzēt! Pasūtot ceļojumu apdrošināšanu, ņem vērā, ka pasūtot polisi ārpus darba laika, tā var tikt izdota tikai nākamajā darba dienā, kas nav ceļojuma pirmā diena.
Uz lapas augšu

Kādiem transportlīdzekļiem var aprēķināt OCTA cenu Smārtiņš.lv?

Smārtiņš.lv OCTA cenu var aprēķināt jebkuram sauszemes transportlīdzeklim, kas reģistrēts CSDD – automašīnai, traktoram, piekabei, autobusam, kravas automašīnai, motociklam, kvadriciklam, smagajai tehnikai.
Uz lapas augšu

Kādiem transportlīdzekļiem var aprēķināt KASKO cenu smartins.lv?

Smārtiņš.lv KASKO cenu var aprēķināt šādiem transportlīdzekļiem – automašīnai, traktoram, autobusam, kravas automašīnai, motociklam. Ja vēlies iegādāties KASKO segumu motorlaivai, ūdens motociklam vai kādam citam transportlīdzeklim, lūdzu , sazinies ar mums telefoniski (sadaļā „Kontakti”) un mēs mēģināsim Tev palīdzēt!
Uz lapas augšu

Vai OCTA polises iegāde Smārtiņš.lv ir lētāka nekā apdrošināšanas sabiedrības birojā?

Lai iegādātos OCTA polisi (vai jebkuru citu apdrošināšanas polisi) Smārtiņš.lv, Jums nepieciešama tikai ierīce ar interneta pieslēgumu. Jūs variet būt jebkur mājās, darbā, ceļojumā vai automašīnā sēdiet sastrēgumā, Jums nav jādodas uz kādu vai vairākām apdrošināšanas sabiedrībām, lai noskaidrotu un/vai iegādātos polisi! Jūs ekonomējat savu laiku un naudu, iegādājoties polisi smartins.lv! OCTA polises cenas var mainīties katru dienu atkarībā no apdrošināšanas sabiedrības, līdz ar to izmantojot smartins.lv Jūs variet būt pārliecināti, par labākā piedāvājuma saņemšanu katru mirkli, kad aprēķināsiet cenu.
Uz lapas augšu

Vai OCTA polisei vienmēr jābūt līdzi transportlīdzeklī?

No 2008. gada 1. jūnija OCTA polisei nav jābūt līdzi braucot Latvijas Republikā. Policijai ir iespēja pārbaudīt OCTA polises spēkā esamību pēc transportlīdzekļa datiem (numura zīmes) Vairāk par šo lasiet šeit LTAB. Izbraucot no Latvijas Republikas, OCTA polisei obligāti jābūt Jums līdzi. Smārtiņš.lv rekomendē OCTA polisi vienmēr ņemt līdzi, jo notiekot CSNg un aizpildot Saskaņoto paziņojumu, Jums ir jānorāda Apdrošināšanas sabiedrība un OCTA polises numurs, kā arī Policijas datu bāze mēdz kavēties un viņiem ir tiesības Tevi aizturēt līdz 3 stundām, kamēr noskaidros, vai Tev tiešām ir spēkā esoša OCTA polise!
Uz lapas augšu

Kur es varu dabūt Saskaņoto paziņojumu?

Ja esi iegādājies OCTA polisi smartins.lv un izvēlējies to saņemt arī pa pastu – pie polises tiks pievienots arī Saskaņotais paziņojums. Vai vari doties uz mūsu birojiem vai jebkuru tuvāko apdrošināšanas sabiedrību un palūgt Saskaņoto paziņojumu – tas ir bezmaksas!
Uz lapas augšu

Kā es zināšu, ka mana OCTA polise ir stājusies spēkā?

Smārtiņš.lv darbinieks uz e-pastu Tev nosūtīs polisi un tas nozīmē, ka polise ir spēkā. Brokeris ar Tevi sazināsies un paziņos par polises stāšanos spēkā, ja būsi par to iepriekš vienojies.
Uz lapas augšu

Vai es varu dabūt atpakaļ naudu par apdrošināšanu, kad pārdodu savu transportlīdzekli?

JĀ, ja polises darbības periodā nav bijušas atlīdzības izmaksas! Transportlīdzekļa pārdošanas gadījumā iespējams atgūt nenopelnīto prēmijas daļu. KASKO apdrošināšanas polisi iespējams pārtraukt jebkurā mirklī, uzrakstot iesniegumu apdrošināšanas sabiedrībai. OCTA polisi iespējams pārtraukt tikai, kad automašīnai mainījies īpašnieks, tā noņemta no uzskaites vai gājusi bojā. Lai pārtrauktu OCTA polisi, nepieciešams iesniegums apdrošināšanas sabiedrībai un iepriekš minētās darbības apstiprinošs dokuments - izziņa no CSDD par noņemšanu no uzskaites, jaunās reģistrācijas apliecības kopija (tā puse, kur redzams īpašnieks), pieņemšanas – nodošanas akts. (Piemēram, ja polise noslēgta uz gadu 01.07. un automašīna tiek pārdota 05.11., tad nenopelnīto prēmiju aprēķina pēc šādas formulas = Gada prēmija / 365 * 238.) No nenopelnītās prēmijas Apdrošināšanas sabiedrībai tiesības ieturēt administratīvos izdevumus līdz 25%. Nenopelnīto prēmiju Tev ir iespēja saņemt uz bankas kontu vai pārnest uz kādu citu polisi, šajā apdrošināšanas sabiedrībā. Ja prēmija tiek pārnesta uz citu polisi, parasti apdrošināšanas sabiedrības neietur administratīvos izdevumus. Ja Tev nepieciešams pārtraukt kādu polisi, lūdzu, sazinies ar mums telefoniski (sadaļā „Kontakti”) un mēs Tev palīdzēsim!
Uz lapas augšu

Cik dienas iepriekš (pirms esošās OCTA polises beigu datuma) varu iegādāties jauno OCTA polisi?

OCTA polisi iespējams iegādāties 30 dienas pirms tās spēkā stāšanās datuma. Piemēram, Tev nepieciešama OCTA polise no 5. maija, tad OCTA polisi var iegādāties jau no 5. aprīļa! Arī KASKO polisi iespējams iegādāties 30 dienas iepriekš!
Uz lapas augšu

Kas ir Bonus Malus klase?

Bonus Malus klase ir riska klase no 1-17 transportlīdzekļa īpašniekam, kas nosaka cik liels ir risks, ka šis vadītājs izraisīs CSNg, par kuru apdrošināšanas sabiedrībai būs jāizmaksā atlīdzība. Klases nosaukums Bonus – Malus skaidrojams ar Bonus – atlaide, kuru var piemērot apdrošinātājs, ja klase ir 7 - 17 un Malus – piemaksa, kuras apmēru nosaka apdrošinātājs, ja klase ir 5 – 1. Reģistrējot pirmo automašīnu tiek piešķirta 6 BM klase, kurai tiek piemērota standarta cena – bez piemaksām un atlaidēm. Vienam īpašniekam visām viena tipa transportlīdzekļiem tiek piemērota viena Bonus Malus klase. Bonus Malus klases pārrēķinu veic Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs vienu reizi gadā - septembrī. Ja esi izraisījis kādu CSNg, tad Tev pēc septembra Bonus Malus klase var samazināties! Vairāk par Bonus Malus klasi vari meklēt LTAB
Uz lapas augšu

Kas nosaka transportlīdzekļa vērtību KASKO apdrošināšanā?

Transportlīdzekļa vērtība KASKO apdrošināšanā ir tā tirgus vērtības polises noslēgšanas brīdī, naudas summa, par kuru iespējams iegādāties tāda pašas markas, modeļa, izlaiduma gada, komplektācijas transportlīdzekli. Smārtiņš.lv KASKO cenu transportlīdzekļiem nosaka pēc Latvijas Apdrošinātāju Transportlīdzekļu vērtību kataloga, kuru lieto apdrošināšanas sabiedrības.
Uz lapas augšu

Kādi ir Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas veidi?

Standartlīgums (OCTA) ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz Latvijas Republikā reģistrētu transportlīdzekli. Standartlīgums ir spēkā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs un citās valstīs, kas pievienojušās 2002.gada 30.maija daudzpusējam nolīgumam starp EEZ dalībvalstu un citu asociēto valstu nacionālajiem apdrošināšanas birojiem. Rekomendējam iegādāties šo veidu, jā neplānojiet braukt uz Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu, Moldovu, Turciju un citām valstīm, kas nav EEZ valstis. Starptautiskais apdrošināšanas līgums (Zaļā karte) ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš piedalās ceļu satiksmē valstī, kura ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalsts. Zaļā karte ir spēkā TIKAI apdrošināšanas polisē norādītajās valstīs. Rekomendējam iegādāties šo veidu, ja plānojiet braukt arī uz Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu, Moldovu, Turciju un citām valstīm, kas nav EEZ valstis. Robežapdrošināšanas līgums ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš reģistrēts valstī, kas nav EEZ valsts, ja tā vadītājs nevar uzrādīt Latvijas Republikas teritorijā spēkā esošu transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas līgumu. Robežapdrošināšanas līgums ir spēkā EEZ teritorijā. Šīs apdrošināšanas līguma veids būs saistošs Jūsu draugiem un ciemiņiem, kuri brauc uz Latviju no valstīm, kuru civiltiesiskās apdrošināšana nedarbojas Latvijā (NVS valstis)
Uz lapas augšu

Kurās valstīs ir derīga OCTA līgums?

Standartlīgums (OCTA) ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz Latvijas Republikā reģistrētu transportlīdzekli. Standartlīgums ir spēkā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs un citās valstīs, kas pievienojušās 2002.gada 30.maija daudzpusējam nolīgumam starp EEZ dalībvalstu un citu asociēto valstu nacionālajiem apdrošināšanas birojiem.
Robežapdrošināšanas līgums ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš reģistrēts valstī, kas nav EEZ valsts, ja tā vadītājs nevar uzrādīt Latvijas Republikas teritorijā spēkā esošu transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas līgumu. Robežapdrošināšanas līgums ir spēkā EEZ teritorijā.
Starptautiskais apdrošināšanas līgums (Zaļā karte) ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš piedalās ceļu satiksmē valstī, kura ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalsts. Zaļā karte ir spēkā TIKAI apdrošināšanas polisē norādītajās valstīs.

ValstisKāds apdrošināšanas līgums ir spēka?
AndoraStandartlīgums vai zaļā karte
AustrijaStandartlīgums vai zaļā karte
BeļģijaStandartlīgums vai zaļā karte
BulgārijaStandartlīgums vai zaļā karte
ČehijaStandartlīgums vai zaļā karte
DānijaStandartlīgums vai zaļā karte
FrancijaStandartlīgums vai zaļā karte
GrieķijaStandartlīgums vai zaļā karte
HorvātijaStandartlīgums vai zaļā karte
IgaunijaStandartlīgums vai zaļā karte
ĪrijaStandartlīgums vai zaļā karte
IslandeStandartlīgums vai zaļā karte
ItālijaStandartlīgums vai zaļā karte
KipraStandartlīgums vai zaļā karte
LatvijaStandartlīgums vai zaļā karte
Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā KaralisteStandartlīgums vai zaļā karte
LietuvaStandartlīgums vai zaļā karte
LuksemburgaStandartlīgums vai zaļā karte
MaltaStandartlīgums vai zaļā karte
NīderlandeStandartlīgums vai zaļā karte
NorvēģijaStandartlīgums vai zaļā karte
PolijaStandartlīgums vai zaļā karte
PortugāleStandartlīgums vai zaļā karte
RumānijaStandartlīgums vai zaļā karte
SlovākijaStandartlīgums vai zaļā karte
SlovēnijaStandartlīgums vai zaļā karte
SomijaStandartlīgums vai zaļā karte
SpānijaStandartlīgums vai zaļā karte
Šveice un Lihtenšteina*Standartlīgums vai zaļā karte
UngārijaStandartlīgums vai zaļā karte
VācijaStandartlīgums vai zaļā karte
ZviedrijaStandartlīgums vai zaļā karte
AlbānijaTikai zaļā karte
BaltkrievijaTikai zaļā karte
Bosnija un HercegovinaTikai zaļā karte
IrānaTikai zaļā karte
IzraēlaTikai zaļā karte
KrievijaTikai zaļā karte
MaķedonijaTikai zaļā karte
MarokaTikai zaļā karte
MoldovaTikai zaļā karte
Serbija un Melnkalne**Tikai zaļā karte
TunisijaTikai zaļā karte
TurcijaTikai zaļā karte
UkrainaTikai zaļā karte

Zaļā karte ir spēkā tikai valstīs, kuras ir atzīmētas apdrošināšanas līguma priekšpusē (nav nosvītrotas)
* Nav EEZ valsts, bet ir uzņēmušies saistības
** Serbijas birojs uzņēmies saistības par Melnkalni - Zaļā karte, kas spēkā Serbijā - derīga arī Melnkalnē
Uz lapas augšu

Vai iegādājoties apdrošināšanas polisi pie brokera, tai tiek piemērots uzcenojums?

Iegādājoties jebkuru apdrošināšanas polisi Smārtiņš.lv netiek piemērots uzcenojums. Apdrošināšanas polises cena vienmēr būs tāda pati (vai zemāka) kā apdrošināšanas sabiedrības standarta cena.
Uz lapas augšu

Kas ir Apdrošinājuma ņēmējs?

Apdrošinājuma ņēmējs var būt jebkura juridiska vai fiziska persona, kas noslēgusi apdrošināšanas līgumu savā vai citas personas labā, t.i. apdrošināšanas polises pircējs un apmaksātājs.
Uz lapas augšu

Kas ir Apdrošinātais?

Apdrošinātais ir apdrošināšanas līgumā norādīta fiziska vai juridiska persona, kurai ir apdrošināmā interese un kuras labā ir noslēgts apdrošināšanas līgums, t.i. persona, kurai paredzēta apdrošināšanas atlīdzības izmaksa. Gadījumos, kad apdrošinātais nav atlīdzības saņēmējs, to norāda atsevišķi.
Uz lapas augšu

Ja neatradi sev vajadzīgo informāciju, droši jautā mums!